روش هاي درمان سريع و فوري درد بواسير يا هموروئيد

درمان بواسير يا هموروئيد معمولاً جزء موارد اورژانسي محسوب نمي شود، اما در صورتي كه علائم اين بيماري تشديد شود به گونه اي كه سلامت فرد را به خطر اندازد و يا بيمار متحمل درد و سختي زيادي شود، نياز به درمان فوري دارد. انتخاب روش درمان سريع و فوري بواسير بستگي به نوع عارضه و ميزان پيشرفت آن دارد كه در ادامه به مهمترين روش هاي درمان سريع بواسير مي پردازيم :

درمان با ليزر

درمان بواسير با ليزر سريع ترين و قطعي ترين روش درمان اين بيماري است كه اگر بواسير در مراحل پيشرفته باشد و دچار بيرون زدگي شود، مي توان با نظر پزشك از آن استفاده نمود. درمان هموروئيد با ليزر بدون درد و خونريزي انجام مي گيرد.

درمان بواسير با ليزر

درمان خانگي

درمان هاي خانگي بواسير در صورتي مي تواند به عنوان درمان سريع و فوري شناخته شود كه بيماري در مراحل اوليه خود باشد. درمان خانگي بواسير شامل استفاده از حمام سيتز ، كيسه آب يخ، مصرف فيبر و آب، ورزش و … مي باشد.

درمان خانگي بواسير

رابربند

درمان بواسير با رابربند
درمان بواسير با رابربند شامل بستن كش پلاستيكي در انتهاي عروق بواسيري است در برخي موارد رابربند مي تواند درماني موثر براي بواسير باشد. البته درمان بواسير با رابربند همراه با درد بسياري براي بيمار است.

بوتاكس

درمان بواسير با بوتاكس

بوتاكس همان سم بوتولينوم است، اين سم مي تواند عضلات بدن را فلج نمايد و به سرعت درد را بهبود ببخشد. البته تزريق سم بوتولينوم به عضله بدون عارضه نبوده و ممكن است موجب بي اختياري در دفع گردد. اين سم بيشتر بعد از جراحي هموروئيدكتومي كاربرد دارد.

هموروئيدكتومي

اين روش همان جراحي سنتي بواسير است كه تحت بي حسي يا بي هوشي انجام مي گيرد، هموروئيدكتومي تنها براي بواسير هاي پيشرفته كاربرد داشته و نمي توان آن را به عنوان درمان سريع بواسير به شمار آورد.  انجام عمل جراحي به جز در مواردي محدود صورت نمي گيرد زيرا همراه با درد و عوارض مختلفي است.

منبع : كلينيك نوين

https://twitter.com/clinicnovin

https://www.linkedin.com/in/clinic-novin-20750516a/

https://www.pinterest.com/clinicnovin/

https://www.facebook.com/pg/clinicnovin/about/

تانسموس

clinic novin

شياف آنتي هموروئيد 

خونريزي هموروئيد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط jody | ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۱:۰۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

باور هاي اشتباه در مورد هموروئيد يا بواسير

بيماري هموروئيد يكي از رايج ترين بيماري هاي گوارشي است كه كيفيت زندگي افراد جامعه را تحت تاثير قرار مي دهد، اين بيماري واريسي شدن عروق ديواره مقعد است و در وارد آمدن فشار بيش از اندازه به عروق مقعد ايجاد مي شود و معمولاً علت آن ابتلا به يبوست مزمن و مداوم شناخته مي شود. بسياري از مردم باور هاي اشتباهي در رابطه با هموروئيد دارند و اين تصوير اشتباه باعث شده تا فرآيند درمان اين عارضه با اختلال مواجه شود از همين روي قصد داريم شما را با برخي از اشتباهات آشنا نماييم.

تنها كسي كه هموروئيد دارد، من هستم!

اين عارضه شيوع بسيار گسترده اي دارد به گونه اي كه از هر دو نفر يك نفر براي يكبار هم كه شده درجات مختلفي از بواسير را تجربه مي كند. پس به شما توصيه مي كنيم با اين تصور اشتباه و ترس از مراجعه به پزشك فرآيند درمان خود را به تاخير نندازيد.

فقط افراد مسن بواسير دارند

اين اشتباه محض است كه تصور كنيد، تنها مسن تر ها گرفتار اين عارضه مي شوند، در واقع هموروئيد اغلب افراد جوان را درگير مي كند، البته افزايش سن و تهليل ماهيچه نيز در بروز اين عارضه بي تاثير نخواهد بود. از علت هاي بروز بواسير يا هموروئيد مي توانيم به كم تحركي، اسهال و يبوست مزمن، حمل و جابه جايي اشياء سنگين و … اشاره كنيم كه افزايش سن را نيز مي توان به اين ليست اضافه نمود.

مصرف غذاهاي تند عامل خونريزي بواسير است !

هيچ شواهدي مبني بر تاثيرگذاري غذاهاي تند بر خونريزي از بواسير وجود ندارد، در واقع مي توان اين نكته را ذكر نمود كه عامل خونريزي از هموروئيد وارد آمدن فشار به اين ناحيه و يبوست است و هيچ رابطه اي با مصرف غذاهاي تند ندارد.

رژيم غذايي رابطه با هموروئيد ندارد !

بيماري هموروئيد از انواع بيماري هاي دستگاه گوارش شناخته مي شود كه رابطه اي مستقيم با مصرف غذاهاي مختلف دارد. چرا كه يكي از علت اصلي بروز اين بيماري ابتلا به يبوست شناخته مي شود و عامل يبوست نيز مصرف غذاهاي فاقد فيبر كافي است. در نتيجه به تمامي بيماران مبتلا به بواسير توصيه مي شود از رژيم غذايي استفاده كنند كه فيبر به ميزان كافي در آن باشد.

رژيم غذايي مناسب بايد روزانه 20 تا 35 گرم فيبر داشته باشد.

نشستن بر روي سطوح سرد موجب هموروئيد مي شود !

هيچ اطلاعات دقيقي مبني بر تاثيرگذاري سرما بر روي بواسيري وجود ندارد. ولي تجربه نشان داده استفاده سرما يا همان كيسه يخ مي تواند در بهبود تورم و درد عروق بواسيري تاثيرگذار باشد.

مبتلايان به هموروئيد نبايد ورزش كنند

ورزش نكردن و بي تحركي عاملي براي بواسير شناخته مي شود، در نتيجه انجام ورزش هاي سبك مانند پياده روي و شنا براي درمان اين عارضه توصيه مي شود. اما بايد در نظر داشته باشيد از انجام ورزش هاي سنگين نظير بلند كردن وزنه جداً خودداري نماييد زيرا وضعيت بيماري را وخيم تر خواهد نمود.

هموروئيد با جراحي درمان مي شود

درمان هموروئيد تنها از طريق جراحي نيست بلكه راهكار هاي بسياري براي درمان اين عارضه وجود دارد. در مراحل ابتدايي بروز بواسير از روش هاي نظير تغيير رژيم غذايي و تغيير سبك زندگي استفاده مي شود در حالي كه عمل جراحي تنها در موارد ضروري و در مورد هموروئيدهاي ترومبوزه كاربرد دارد.

ابتلا به هموروئيد خطر سرطان را افزايش مي دهد!

ابتلا به هموروئيد هيچ رابطه اي با سرطان ندارد و خطر ابتلا به آن را افزايش نخواهد داد. يكي از اشتباهات رايجي كه در اين مورد وجود دارد اين است كه اغلب افراد مبتلا به بواسير دچار خونريزي مي شوند، خونريزي از مقعد مي تواند نشانه بسياري از بيماري هاي گوارشي از جمله سرطان مقعد باشد. به اين ترتيب هرگونه خونريزي از دستگاه گوارش بايد مورد بررسي هاي دقيق پزشكي قرار گيرد.

منبع : ونك ليزر 

https://twitter.com/vanaklaser

https://www.linkedin.com/in/vanak-laser-09a018171/

https://www.pinterest.com/laservanak/

https://www.facebook.com/pg/Vanaklaser-281976872456274/about/?ref=page_internal

زخم هاي هموروئيدي و مقعدي


ادامه مطلب
نوشته شده توسط jody | ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۷:۰۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

تابلو هاي فروشگاهي جديد و آشنايي با آن ها

صنعت  تابلو سازي  نيز مانند هر صنعت ديگري با پيشرفت تكنولوژي دستخوش تغييراتي شده است. اين تغييرات موجب شده تابلوسازي به صنعتي پيشرفته و تخصصي مبدل گردد كه نتيجه ي آن ساخت تابلوهاي زيبا، جذاب و مدرن است. امروزه تابلوهاي تبليغاتي انواع مختلفي داشته و براي ساخت آنها از متريال هاي متنوعي بهره مي برند كه همين موجب افزايش حوزه كاري اين صنعت شده است. در اين مقاله قصد داريم به برخي از انواع اين تابلوها اشاره كنيم :


ادامه مطلب
نوشته شده توسط jody | ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۶:۳۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |